San Marcial Xake Txapelketa 2020


Jose Luis Guijarro, Iker Tafall eta Jon Castillo izan dira irabazleak, Irun San Marcial Xake Txapelketako Absoluta, Sub-14 eta Sub-10 kategorietan, Online Lichess plataformaren bidez.

Eskerrik asko zuen parte-hartzeagatik!!

San Pedro eta San Martzial jaiak zirela-eta antolatutako txapelketa hau aurrez aurre egitea aurreikusita zegoen, baina osasun alerta dela eta, Online bidez jokatu genuen, Lichess.org plataforman.

42 izan dira parte hartzaileak, 7 erronda jokatu dituzte, 7 'finish erritmoarekin, sistema suitzarrean.

Eskola-kategoriak, 14 urtez azpikoak eta 10 urtez azpikoak goizez jokatu dira, eta absolutua arratsaldez.

Sari gisa, kategoria bakoitzeko lehen hiru sailkatuei dominak emango zaizkie (emailez eta pdf formatuan), eta diplomak (emailez eta pdf formatuan) kategoria bakoitzeko 8. sailkatuari.

Foto San Marcial Euskera 1

 Txapelketaren formatua PDF 

 

Taldea:

Irun San Marcial Txapelketa 2020  https://lichess.org/team/irun-san-marcial-txapelketa-2020

 

Absolutu maila:

Irun San Marcial Absolutua    https://lichess.org/swiss/EpVcrQjQ

Jose Luis Guijarro usurbildarrak irabazi du, bere partida guztiak irabazita. Bigarren postuan, 5 punturekin, Bidasoa Xake Klubeko Ramon Nogues, Igor Artola Errenteriako Beraun Bera Klubekoa hirugarrena izanez.

Ramón con Medalla min

     Ramón Nogues (Bidasoa Xake Kluba)

San Marcial Absoluto

 


14 urte azpiko maila: 2006 eta 2009 urtean jaioak

14 urte azpiko Irun San Marcial   https://lichess.org/swiss/YQvKzFjW

6,5 punturekin, Marlaxka X. Tko Iker Tafall izan da garailea maila honetan, Jurgi Diaz, hau ere Marlaxka X. Tkoa, eta 3. postuan, eta 2. postuan, Aimar Arreche Bidasoa Xake Klubakoa.

Foto Iker y Gorka min

           IKER ETA GORKA TAFALL

San Marcial sub14 

 

10 urte azpikoa:  2010 urte gorakoek

10 urte azpiko Irun San Marcial      https://lichess.org/swiss/oMwIP1IX

19 izan dira maila gazteenean parte hartu dutenak, Barakaldoko Santurtzi X. T. taldeko Jon Castillorekin, 7 garaipenekin.

2. postua, 6 punturekin Marlaxka X.T.ko Gorka Tafallentzat, eta 3. postua Adur Muñoz Bidasoa Xake Klubeko jokalariarentzat.

Medalla Jon Castillo minDanel Artola

 Jon Castillo (Santurtzi X.T.)                   Danel Artola (Bidasoa x. K.)

San Marcial sub10

 

Eskerrik asko guztioi parte hartzeagatik, eta espero zaituztegu, edizio berri batean, datorren urtean, data hauetan.

 

  medallas del oro de plata y de bronce 8909553

 

 

 

 

 

 

 

Sponsor principal

Servos Agencia Inmobiliaria

Entidad financiera referente

laboral kutxa